History

Pierwszy kościół parafialny, najpewniej drewniany, istniał w Świdnicy już co najmniej w 1250 r. Jeszcze pod koniec XIII w. rozpoczęto budowę nowego, murowanego kościoła. Dowodzą tego listy odpustowe z lat 1288-1303, które nawołują wiernych, aby wspomogli według swoich możliwości i sił budowę kościoła …
więcej »

The Tower

Wieża kościoła wybudowana jest z bloków kamiennych, do wzmocnienia których zużyto 288 cetnarów ołowiu. Widoczne na ciosach kamiennych otwory służyły do ich wciągania w górę za pomocą metalowych kleszczy. Wysokość wieży wynosi 103 m. Posiada ona 5 kondygnacji.
więcej »

Monuments

Na placu przed kościołem stoi piaskowcowa kolumna św. Floriana wystawiona przez jezuitów w podzięce za jego ocalenie od pożaru po uderzeniu pioruna. Na jej cokole umieszczono łacińską inskrypcję z ukrytą datą: “DIVVs FLorIanVs aDVersVs InCenDIa patronVs (1684 r.)”
więcej »

Virtually

Aby zwiedzić kościół, wcale nie musisz przyjeżdżać do Świdnicy. Nie oznacza to, oczywiście, że nie zapraszamy do obejrzenia Bazyliki własnymi oczami – jak najbardziej zapraszamy! Póki co, odwiedź go wirtualnie! Przejażdżka ta sprawi, że { prawie } poczujesz się jakbyś oglądał(a) wszystko na żywo.
więcej »

Gallery

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć zarówno samego kościoła, jak i jego okolic. W chwili obecnej prezentujemy zdjęcia z budowy Świdnickiego Ratusza, od samego początku aż po dzień dzisiejszy, i oczywiście samej Bazyliki – w tym zdjęcia z jej remontu.
więcej »

Version 1.0

Do zobaczenia również pierwotna strona Bazyliki, wykonana w roku 2002. Wiele funkcji nie działa, bądź nie zostały one podłączone – wersja do wglądu dla osób, które odwiedzały poprzednią stronę i niejako z sentymentem chciałyby zobaczyć to jeszcze raz!
więcej »